موردات یک ملامتی

همه آنچه که از نوشتن نصیبم شد...

موردات یک ملامتی

همه آنچه که از نوشتن نصیبم شد...

موردات یک ملامتی

اینستاگرام: fanewcity

دورهمی با مامان

يكشنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵، ۰۱:۰۱ ق.ظ

مهران مدیری از محبتی می گوید که تمام نمی شود. از مهر پدر و مادر که همیشه زنگ می زنند و احوالت را می پرسند و کلی انرژی می ریزند توی رگهات. از دعاهایی که تمام نمی شوند. مادر کنارم نشسته بود. به چهره بی تفاوتش زل زدم. همیشه سعی می کند این جور وقت ها احساساتی نشود. از لوس بازی متنفر است. یادم آمد به دیروز  و پریروز که بعد از کنکور له له میزدم یکی شان به من زنگ بزند. مامان که زنگ زد دلم می خواست بزنم زیر گریه. وقتی گوشی را داد که با بابا حرف بزنم پاهایم شل شد. برای اولین بار از درون گریه کردم. شقایق داشت کنارم راه می رفت و نه می خواستم ونه می توانستم جلوی آدمی مثل او گریه کنم. به خودم قول داده بودم بیرون خانه گریه نکنم. شقایق! او اولین و آخرین دشمن خونی من بود.

مهران مدیری از مادرها گفت که گهگاهی الکی زنگ می زنند و فقط «حال» تورا می خواهند بدانند. بعد سوال می شود که پدر و مادر ها عاشق ترین و علاف ترین آدم های روی کره زمین هستند، نیستند؟

مادر متوجه نگاهم شد. برگشت نگاهم کرد. صورتم را باد کردم و چشم هایم را قیچ. مادر سرش را به نشانه تاسف تکان داد و من شکلک دیگری در آوردم. مهران مدیری هنوز داشت حرف می زد چسبیدم به مامان لپش را بوسیدم، اما نه آبدار. مامان تمام لب و لوچه اش را جمع کرد و موهای دستش سیخ شد. از بوسیدن و بوسیده شدن بدش می آید. من همیشه زورکی می بوسمش. همیشه هم صورتش منقبض می شود و دست و پایش را جمع می کند. یاد روزی می افتم که از سالن انجمن بیرون می آمدم، از سالن تکواندو، از دانشگاه، از شهرکرد، از کلاس درس استاد واو، از تمام مراحل سخت زندگی ام...وقتی بر می گشتم فقط دعا دعا می کردم مامان اینا زودتر زنگ بزنند و احوالم را بپرسند. یکبار دیگر بوسیدمش. قید دورهمی دیدن را زد و پا شد رفت اتاقش.

نظرات  (۳)

۱۹ ارديبهشت ۹۵ ، ۰۱:۱۳ چشم به راهم ...
مادر آزاری با ماچ :))
پاسخ:
:)
۱۹ ارديبهشت ۹۵ ، ۱۰:۱۴ مهدی ابوفاطمه
نظر مهربان فرزند به پدر و مادر عبادت است
پاسخ:
^-^
خدا سایه ی مادرت رو حفظ کنه بالا سرت :)
مادرها فرشته اند.
پاسخ:
انشالله :)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">